fbpx

Cześć 😊 Jestem mamą prawie rocznego Edka, mieszkam w warszawskim Wilanowie a moja przygoda z NocnaNiania.pl zaczęła się całkiem niedawno i niespodziewanie. Nie zamierzałam otwierać firmy ani zmieniać dawno ustalanego, pewnie mało oryginalnego planu, czyli: roczny urlop macierzyński a potem powrót do mojej dawnej pracy. Przyznam szczerze, że z niecierpliwością czekałam już na zmianę otoczenia i powrót do aktywności zawodowej – może m.in. ta niecierpliwość zmotywowała mnie do działania? Może tak, może nie, ale główną inspiracją do założenia firmy, która świadczy usługi nocnej niani było obejrzenie filmu „Tully” i pewnie nie będzie to niespodzianką dla tych, którzy go widzieli. To dzięki niemu pierwszy raz dowiedziałam się, że takie usługi istnieją gdzieś na świecie.

Po powrocie z kina, niejako pod wpływem impulsu, sprawdziłam czy usługi nocnych niań działają już w Polsce. Okazało się, że w Polsce nie, ale w Stanach, Holandii czy Wielkiej Brytanii istnieją już od kilku lat. 5 minut później zostałam właścicielką domeny nocnaniania.pl 😊.

Sama jestem świeżo upieczoną mamą i wiem, jak trudne potrafią być pierwsze dni czy miesiące po porodzie. Pomyślałam, że przespana noc jest naprawdę na wagę złota w tym okresie. Ale jednocześnie pojawiła się wątpliwość – czy byłabym w stanie powierzyć opiekę nad swoim noworodkiem obcej osobie? Odpowiedź była dla mnie prosta: tak, jeśli będzie to osoba, której mogę zaufać i która ma odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, która poza opieką nad moim dzieckiem w nocy zapewni mi wsparcie merytoryczne w razie wątpliwości związanych z rozwojem czy pielęgnacją małego dziecka (a przynajmniej w moim wypadku, było ich na początku mnóstwo). Kim mogła by być taka osoba? Oczywiście położną. Położną, która pracuje z noworodkami na co dzień, która wie, co to problemy noworodkowe i jak sobie z nimi radzić. I tu do akcji wkracza Beata Kołodziejczyk, nieoceniona, jedyna w swoim rodzaju położna środowiskowa, uwielbiana przez wilanowskie mamy 😊.

Beata Kołodziejczyk od prawie 10 lat pracuje jako położna środowiskowa, pracowała m.in. w Szpitalu św. Zofii w Warszawie, jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, bywa doulą w porodach szpitalnych, prowadzi szkołę rodzenia, a przede wszystkim, zna problemy i potrzeby świeżo upieczonych mam jak nikt inny.

Beata nie tylko zgodziła się ze mną spotkać, ale po krótkim przedstawieniu pomysłu, napędziła mnie do działania jeszcze bardziej. Potwierdziła moje przypuszczenia, że nocna niania to potrzebna usługa i postanowiła dołączyć do mojego przedsięwzięcia. W zespole NocnaNiania.pl Beata zajmuje się opieką merytoryczną oraz selekcją i szkoleniem położnych.

Kilka tygodni później (tygodni wypełnionych intensywną pracą) i oto jesteśmy😊. Gotowe dostarczyć Wam, świeżo upieczonym rodzicom, wysokiej jakości usługi nocnych niań w profesjonalnym wydaniu – czyli usługi opieki nocnej świadczone przez położne i pielęgniarki noworodkowe. Zapraszamy!

Asia & Beata

 


2 Comments

Adam · 28 października, 2018 at 19:42

Witam bardzo mi się podoba Pani pomysł Nocnej niani, ,jestem z pomorza i już dawno wpadł mi do głowy podobny pomysł nocnej opiekunki ,tylko że MI raczej chodzi o opiekunkę dla dziecka dla młodych małżeństw które przyjeżdżają na wypoczynek z dzieckiem. W moim pomyśle chodzi raczej o to aby młodzi ludzie młode małżeństwa mogli też wyskoczyć sobie na jakąś imprezkę wieczorną i pobawić się tylko we dwoje mając czas tylko dla siebie.
Obserwuję że młode małżeństwa zabierają swoich teściów czy rodziców w roli opiekuna dzieci
Myślę że mogła by pani rozwinąć swą działalność i o takie sezonowe Nocne opiekunki,
ciekaw jestem Pani zdania na ten pomysł.
Z poważaniem Adam.

    Joanna · 30 października, 2018 at 21:25

    Panie Adamie,
    dziękuję za komentarz i cieszę się, że pomysł się Panu podoba. O usłudze, o której Pan mówi faktycznie nie pomyślałam, jest charakterystyczna na pewno dla Pana regionu. My na razie skupiamy się na opiece położnych i na tych najmłodszych (noworodki, niemowlaki). Do tej pory zdążyliśmy już rozszerzyć usługi (np. o konsultacje laktacyjne czy o “instrukcję obsługi noworodka”) ale cały czas zostajemy w obszarze położnych, noworodków i niemowlaków. Jest to związane niejako z faktem, że na rynku istnieją już agencje niań i opiekunek, w których można wynająć nianię na godziny (również wieczorne). Natomiast nie oznacza to, że nie ma zapotrzebowania na usługę, o której Pan pisze. Nawet do nas zgłaszają się czasami rodzice starszych dzieci, więc profesjonalna opieka nad dziećmi jest na pewno poszukiwana.
    Pozdrowienia,
    Asia

Comments are closed.

Top