fbpx

Tak o nocnej niani pisał wczoraj serwis Pikio.pl. Przeczytajcie więcej!

Nocna niania byłaby zapewne wybawieniem dla wielu świeżo upieczonych rodziców. Wiadomo, że noworodki potrafią dać ostro w kość, co bezpośrednio przekłada się na ogromne zmęczenie młodych par. To co przez długi czas pozostawało tylko w sferze marzeń stało się jednak faktem. Polacy mogą już skorzystać z usług nocnych opiekunek.

Nocna niania jest czymś więcej niż tylko opiekunką dziecka. Dla młodych rodziców przynosi ona wybawienie i możliwość złapania drugiego oddechu podczas wielogodzinnego maratonu spędzonego ze swoją pociechą.
Na pewno z uśmiechem na twarzy przyjmą oni fakt, że do naszego kraju zawitała możliwość skorzystania z usług profesjonalnych niań w godzinach nocnych.

Nocna niania do wynajęcia

Nocna niania to pomysł, który przywędrował do Polski dzięki Joannie Biolik. Jako pierwsza stworzyła ona biznes opierający się na możliwości skorzystania z profesjonalnych usług nocnych, które wpasują się w gusta młodych rodziców.

– Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań – stwierdza założycielka firmy.

Z firmą Biolik współpracuje regularnie od 30 do 40 położnych. Opiekę można w zależności od potrzeb wynająć na całą noc, bądź na godziny. W tym pierwszym przypadku cena usługi waha się od 380 do 419 złotych, jeśli ktoś zdecyduje się na drugą opcję, to musi liczyć się z kosztem od 40 do 45 złotych za godzinę pracy położnej.

Skąd zrodził się pomysł na biznes? Kobieta nie ukrywa, że inspiracją stał się dla niej pewien film. Nie bez znaczeniu było to, że o potrzebie wprowadzenia takich usług utwierdzili ją profesjonaliści.

– Pomysł na ten biznes zrodził się po obejrzeniu filmu „Tully”. Zaczęłam szukać informacji, czy istnieje taka usługa w Polsce. Okazało się, że nie. Dodatkowo moja położna środowiskowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to coś, co jest potrzebne, zwłaszcza dla mam bliźniaków – opowiada Biolik.

W ramach wykupionej usługi położna wykąpie dziecko i zmieni mu pieluszkę. Jeśli matka karmi piersią, to bobas zostanie jej przyniesiony, w innym przypadku noworodek po prostu zostanie nakarmiony. Rodzice mają również zapewnione to, że nocna niania ukołysze dziecko do snu po każdym karmieniu oraz zadba o czystość i sterylność dziecięcych gadżetów.

Rozwój biznesu nocnych niań wydaje się prognozować, że moda na takie usługi na stałe przywędruje do nas z zachodu. Jeszcze latem z oferty firmy korzystały pojedyncze osoby, w tym miesiącu kalendarz położnych już pękał w szwach. Joanna Biolik przyznaje, że planuje już rekrutacje położnych w kolejnych lokalnych „oddziałach”.

Więcej informacji: https://pikio.pl/nocna-niania-nowa-usluga-w-polsce/?fbclid=IwAR3aFQPb2nW27KFRUPXAlClSinz5zv319gCUFdNM9M4DCH3hh78IiIWOpw0

Top