fbpx

NocnaNiania.pl cieszy się ostatnio zainteresowaniem mediów. W minionym tygodniu mieliśmy przyjemność nagrywać materiał z programem ‘Pomysł na biznes’ telewizji WP.PL. Do współpracy przy nagrywaniu materiału, udało nam się zaprosić jedną z klientek oraz naszą położną, Magdalenę Kalinowską. Zapraszamy do czytania i oglądania!

 

Profesjonalna, nocna opieka położnych nad noworodkami – to pomysł na biznes Joanny Biolik, właścicielki marki Nocnaniania.pl. Jej firma umożliwia zamówienie do domu położnej. – Wszystko po to, by rodzice mogli odpocząć w tym pierwszym, intensywnym okresie – podkreśla właścicielka.

Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To jedyna taka firma w Polsce. Zobacz nowy odcinek programu “Pomysł na biznes”.

– Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań – tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych. Opiekę można zamawiać na noc lub na godziny w ciągu dnia. Cena usługi? 419-380 zł za całą noc lub 45-40 zł za godzinę opieki w ciągu dnia. 

– Pomysł na ten biznes zrodził się po obejrzeniu filmu “Tully”. Zaczęłam szukać informacji, czy istnieje taka usługa w Polsce. Okazało się, że nie – wspomina Joanna Biolik. – Dodatkowo moja położna środowiskowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to coś, co jest potrzebne, zwłaszcza dla mam bliźniaków – dodaje właścicielka. 

Koszt inwestycji wyniósł ok. 3 tys. zł. To równowartość zakupu i budowy strony internetowej, księgowości, prawnika i marketingu. Firma wystartowała latem. Początkowo z usługi korzystali pojedynczy klienci. W październiku zlecenia wypełniły już cały kalendarz. Plany na przyszłość to uruchomienie usługi nocnej niani w kolejnych miastach w Polsce. Niebawem rozpoczną się rekrutacje lokalnych położnych.

Źródło: https://msp.money.pl/pomysl-na-biznes/artykul/niania-biznes-wlasna-firma,121,0,2419833.html

Top